OZNAM! V PONDELOK 27.marca 2023 bude naša kamenná predajňa otvorená od 13,00 hodiny!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
PO - SO:10,00 -18,00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

Pro-Ject Phono Box DS3 B black

  • Doprava ZADARMO

Úplne symetrický, dual-mono gramofonový predzosilňovač pre systémy MM i MC s maximalizovaným pomerom výkon / cena    Uvolnite úplný potenciál vašej v... celý popis
Dostupnosť
TOVAR NA OBJEDNÁVKU - NASKLADNENIE PRIBLIŽNE 14 - 28 DNÍ
599,00 EUR
499,17 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:9120097829351
EAN kód:9120097829351
Farba prístroja:Čierna/Black
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Úplne symetrický, dual-mono gramofonový predzosilňovač pre systémy MM i MC s maximalizovaným pomerom výkon / cena


  

Uvolnite úplný potenciál vašej vinylovej zbierky!

 

Osvoboďte svoj Hi-Fi stereo systém od nežiadúceho šumu a rušenia. Priblížte sa hudbe, ktorú milujete, a posuňte svoj hudobný zážitok na vyššiu úroveň. S novým úplne symetrickým predzosilňovačom Pro-Ject PHONO BOX DS3 B k tomu máte všetky predpoklady.

 

PHONO BOX DS3 B je veľmi flexibilný phono predzosilňovač vhodný pre obidva systémy gramofonových prenosiek MM i MC. Písmeno B v názve znamená "Balanced", teda SYMETRICKÝ. Ide tak o gramofonový predzosilňovač s úplne symetrickým designom. Po pripojení gramofónu pomocou 5-PIN mini XLR káblu alebo symetrického káblu s konektormi XLR tak získáte skutečne úplne symetrickú signálovú cestu a maximálny zvuk zo svojho gramofónu.

Skutočne symetrický predzosilňovač

V symetrickej ceste obidva signálne vodiče efektivne prenášajú rovnaké hudebné informácie s jednou obrátenou fázou. Po vstupe zdrojového signálu do symetrického vstupu dôjde k otočeniu jednej z fáz signálu o 180° a zachovaniu iba užitočného signálu, pretože rušivé signály sú pred spojením vzájomne v protifázi a majú rovnakú úroveň, spolu sa teda vyrušia. Keď sa obidve vlny spočítajú v gramofónovom predzosilňovači, konečný hudodný signál bude na dvojnásobnej úrovni a šum bude odstranený. Plno symetrický PHONO BOX DS3 B dokáže extrahovať konečnú hudobnú informáciu zo signálov +/- a odpočítať, odstrániť všetok šum, ktorý by sa mohol potenciálne pridať k prenosu. Pretože existujú dva samostatne signálové reťazce, sú taktiež nutné dve samostatné sekcie zosilňovača.

Úplne diskrétne obvody

Phono Box DS3 B využíva plne diskrétne audio obvody. Diskrétny obvod sa skladá z elektronických súčiastok, ktoré sú nesúrodymi samostatnými zariadeniami, nazývanými taktiež diskrétne komponenty. Nespočet hodín posluchových testov ukázalo, že ani tie najlepšie operačné zosilňovače nebývajú dokonalo neutrálne, prirodzené, dynamické alebo živé. Štandardné phono predzosilňovače s integrovanými obvodmi obsahujú niekoľko desiatok alebo stoviek súčastí, v porovnání s nimi ale diskrétne konštrukcie využívajú stovky nebo tisíce súčiastok.

Pasívny EQ

Symetrické signály sú po opetovnom súčte spracovane plne pasívnym a diskrétnym vyrovnávacím stupnom RIAA. Vďaka tomu, že je zosiľňovací stupeň plne symetrický a je optimalizovaný pomer signálu k šumu, dostáva sekcia EQ ten najlepší zdroj s ktorým môže ďalej pracovať. Plne separované pasivne vyrovnávanie umožňuje lepšie prispôsobenie impedancie a nižšiu odchylku od ideálnej krivky RIAA. U symetrických XLR výstupov generuje diskrétny stupeň plne symetrický signál. Výstupy RCA majú pre každý kanál svoj vlastný plne diskrétný výstupný stupeň riadený priamo RIAA EQ.

Dokonalý s každou prenoskou

Vďaka možnostiam prispôsobenia vstupnej impedancie, kapacity i zisku je tento phono predzosilňovač uživatelsky prívetivý a všestranný, čo z neho činí lídra svojej cenovej kategórie. Jednoduchosť je jednou z jeho hlavných predností. Môžete dokonca pripojiť dva gramofóny (alebo gramofón s dvoma ramenami) a všetky nastavenia vykonávať pre každú prenosku samostatne priamo na prednom panely. Pre každý vstup je nastavenie uložené samostatne do pameti. Naviac vďaka tomu, že symetrický design umožňuje i vysoké úrovne zosilnenia, môžu mať nastavenia i veľký rozsah od 40 db do 65 db. 

PHONO BOX DS3 B tak môžete dokonalo prispôsobiť pre každú prenosku a optimálne ho integrovať do vašeho Hifi systému, pričom úrovne hlasitosti budú presne odpovedajúce iným zdrojom, ako sú CD přehrávače alebo streamovacie zariadenia. Záťažovú impedanciu možno plynulo nastaviť pomocou otočného potenciometru i behom prehrávania. Ihned tak môžete vyhodnotiť dopad aktuálneho nastavenia na zvuk. Najdenie správnej záťažovavej impedancie pre vašu prenosku je tak veľmi rýchle.

Praktický elegantný design

PHONO BOX DS3 B má veľmi pevné a vibráciam odolném šasi, vyrobené z hliníkových panelov. Konstrukcia je nielen esteticky vydarená, ale zaisťuje taktiež výbornú ochranu proti nežiaducemu elektromagnetickému rušeniu a vibráciam.

Komponent je ponúkaný v čiernej alebo striebornej farbe. Ako zvláštne príslušenstvo možno dokúpiť samostatný lineárny napájací zdroj Power Box DS2 Sources alebo magnetické drevené bočnice s orechovou, eukalyptovou alebo rosenut (vlašský orech) dýhou.

True Balanced Ready (skutočné symetrické pripojenie)

Ak chcete využiť skutečné symetrické pripojenie, musí mať Váš gramofón nainštalovanú prenosku typu MC (Moving Coil). True Balanced Ready gramofóny sú pripravené pre symetrické signály, ale sú štandardne dodávané s prenoskou typu MM (Moving Magnet).

V podstate všetky gramofóny Pro-Ject majú symetricky zapojené konektory. Priemyslovým štandardom je avšak použitie bežného nesymetrického pripojenia RCA, pretože je lacnejší a v porovnaní so skutečne symetrickým pripojením je omnoho viac rozšírené. Ak chcete využíť všetkých výhod symetrického zapojenia, zvoľte Tre Balanced Ready gramofon - tieto gramofóny sú označené v názvu písmenom B (Balanced) napr. X1 B, X2 B nebo DEBUT PRO B.

So symetrickým pripojením získate zo svojich drahocenných záznamov detaily, aké predtým nebolo možné počuť.

 

PREDNOSTI


  

• NOVINKA - symetrické XLR vstupy a výstupy

• NOVINKA - 5-PIN mini XLR symetrický vstup

• NOVINKA - plne symetrický a diskrétny stupeň zosilňovača

• NOVINKA - plne pasívny & diskrétny RIAA ekvalizácia

• NOVINKA - plne diskrétny audio obvody – ŽIADNE operačné zosilňovače!

• Ideálny pre prenosky typu MM & MC

• Duálne mono prevedenie

• Plynulé nastavenie vstupnej záťažovej impedancie

• Dokonalý partner pre MC prenosky

• Veľmi nízký šum / skreslenie

• ˇŤažké hliníkové šasi odolávajúce vibráciam a chrániace pred rušením

• Dostupné v striebornej alebo čiernej farbe

• Magnetické drevené bočné panely dostupné ako samostatné príslušenstvo

• Vyrobené v Evrope

 

Parametre
Vydavateľ/výrobcaPro-Ject AUDIO SYSTEM
Súhlas na odber nášho newsletteru.
Zachová Vám kontakt s našimi zľavami a informáciami o vinylových burzách v Bratislave
KAMENNÁ PREDAJŇA/OSOBNÉ ODBERY

Zámočnícka 399/11

811 03 Bratislava

Otvorené:

Pondelok - Piatok: 11,00 -18,00

Sobota: 10,00 - 18,00

Nedeľa: 10,00 - 16,00

Kde nás nájdete

KONTAKTY
Logo
www.vinyloveplatne.sk
PO - SO:10,00 -18,00
Copyright © Vinyloveplatne.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk